مجتمع صنایع غذایی و کشاورزی گلها

صنایع غذایی و کشاورزی گلها با نزدیک به یک قرن حضور پرافتخار در صنعت غذای ایران و کسب انواع افتخارات، جوایز و گواهینامه های ملی و بین المللی و دارا بودن متنوع ترین سبد غذایی از دیرباز تا به امروز میهمان بی بدیل سفرهای مردم شریف ایران بوده است.

مجتمع صنایع غذایی و کشاورزی گلها در سال 1318 به صورت سنتی فعالیت خود را از پله نوروزخان آغاز نمود. در آن دوره، زمانی که ادویه جات و سبزیجات خشک در کاغذهای قیفی شکل به فروش می رسید بنیانگزار گلها اولین کسی بود که از ملوان های روسی نایلون های یک طرف دوخت خریداری و موادغذایی را با کمک اتوهای ذغالی در آن بسته بندی نمود. در آن دوره نسل اول گلها با توجه به مقتضای زمان و شرایط جامعه و نیاز آن دوره تصمیم مهمی گرفت، که آن مهم پایه گذار مجموعه ای عظیم و ماندگار امروزی گردیده است.

در سال 1345 نسل دوم این مجموعه فعالیت خود را آغاز نمود و هماهنگ با شرایط جامعه مسیر حرکت از تولید سنتی محصولات به سمت صنعتی شدن را طی کرد. تلاش های نسل دوم گلها به همت و تلاش مرحوم عبدالرضا کریمی تفرشی به ثمر نشست و این مجموعه شکلی صنعتی به خود گرفت. با حرکت به سمت جلو و گام نهادن در مسیر تکنولوژی نیاز به افکار و اندیشه های نو احساس شد و این درست زمانی بود که نسل سوم گلها در ابتدای دهه هشتاد با تفکری نوین از راه رسید تا چرخ صنعت را این بار به مدد دانش و فناوری روز و نیروی جوانی به حرکت در آورد.

صنایع غذایی گلها امروز با داشتن بیش از 500 نوع محصول دارای بالاترین تنوع محصول در سبد غذایی خانوار می باشد و بیشترین گواهینامه های ملی و بین المللی و جوایز و افتخارات را در کشور کسب کرده است.

امروز مجتمع صنایع غذایی گلها یک اشتغال آفرینی بزرگ چند هزار نفره در سطح کشور ایجاد کرده و محصولات خود را به به نقاط مختلف جهان صادر می کند. دارا بودن بالاترین تنوع محصول نیز از ویژگی های منحصر بفرد این برند است که نشان از سال ها تلاش، تحقیق و توسعه در مسیر تامین سبد غذایی موردنیاز جامعه و احترام به نیاز و خواست مصرف کنندگان است.

صنایع غذایی گلها در دریافت ایزوها و گواهینامه های بین المللی سیستم های مدیریت کیفیت و انواع استانداردها و گواهینامه های ملی و بین المللی در کشور همیشه پیشتاز و پیش قدم بوده و تقریبا تمامی ایزوها و گواهینامه های مرتبط و مورد نیاز را دریافت کرده و کمتر مجموعه ای است که این تعداد بالا از گواهینامه ها و استانداردهای ملی و بین المللی را در کشور کسب کرده باشد.

آنچه گلها را متمایز و منحصر بفرد کرده است محبوبیت آن با گذشت یک قرن و مصرف کنندگان حامی .و وفادار آن است. این برند یکی از قدیمی‌ترین برندهای حال حاضر ایران است که موفق به دریافت گواهی قدمت صدساله از یونسکو شده است. و اولین دارنده گواهی یکصد سال قدمت از یونسکو در ایران می باشد.

برخی از افتخارات و جوایز صنایع غذایی گلها:

دارنده گواهی قدمت بیش از یکصد سال از کمیسیون ملی یونسکو
اولین دارنده نشان استاندارد نمک طعام در ایران
واحد نمونه استاندارد کشوری در سالهای  متمادی
دارنده تندیس زرین برند محبوب مصرف کنندگان
دارنده تندیس زرین برترین شرکت های صنایع غذایی به انتخاب مصرف کنندگان در سالهای متوالی
دارنده نشان عالی اهتمام به کیفیت از انجمن کیفیت ایران
دارنده تندیس طلایی و گواهینامه پنج ستاره کیفیت از انجمن کیفیت ایران
دریافت جایزه برند منتخب به انتخاب مصرف کنندگان با بالاترین درصد آراء در گروه ادویه جات، چاشنی ها، نمک، آردها، غلات و حبوبات در نظرسنجی طعم ماندگار
دریافت نشان طلایی کیفیت در سال 95 از انجمن علمی علوم و فناوری غلات ایران
دریافت تندیس زرین شهاب از جشنواره R&D های برتر برای چندین سال متوالی
دریافت نشان زرین پرمصرف ترین محصولات غذایی از همایش زنجیره موفقیت سازمانی
دارنده نشان زرین ایزو از شرکت TUV کشور آلمان
دریافت تندیس و نشان رسمی کیفیت و ایمنی مواد غذایی در جشنواره ایمنی مواد غذایی
دریافت تندیس طلایی واحدهای نمونه R&D از جشنواره خلاقیت و نوآوری در عرصه صنعت و معدن
منتخب جشنواره برندهای برتر ملی به عنوان یکی از برندهای برتر ایران
دریافت تندیس طلایی از همایش محصولات برتر صنایع غذایی ایران
دریافت تندیس طلایی از جشنواره منتخبین مدیران برندهای صنعت ایران
دارنده تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان
دریافت نشان شایسته ملی و مدال ویژه اعتماد مشتری در طرح و کنگره سراسری نشان شایسته ملی

صنایع غذایی گلها دارنده بزرگترین تنوع گواهینامه ها و استانداردهای ملی و بین المللی در ایران که برخی از آنها عبارتند از:

گواهینامه بین المللی تضمین کیفیت و سلامت محصولات غذایی PQH از گروه بین المللی ICS
گواهینامه تحقیق و توسعه (R&D) از وزارت صنایع
استاندارد بین المللی  مدیریت کیفیت ISO 9001 از شرکت TUV آلمان
استاندارد بین المللی ایمنی مواد غذایی (HACCP) از شرکت TUV آلمان
گواهینامه ستاره طلایی (GOLDEN STAR) ارتقاء کیفیت از اروپا
گواهینامه بین المللی حلال
گواهینامه مواد غذایی SFBB از شرکت URS انگلستان
گواهینامه بین المللی ISO 22000 مدیریت ایمنی مواد غذایی از شرکت TUV آلمان
گواهینامه بین المللی ISO 14000 مدیریت محیط زیست از شرکت TUV آلمان
گواهینامه بین المللی OHSAS 18001 مدیریت ایمنی و بهداشت شغل از شرکت TUV آلمان
گواهینامه بین المللی ISO 10668 مدیریت ارزش برند از شرکت DQS آلمان
گواهینامه بین المللی ISO 10002 مدیریت رسیدگی به شکایت مشتریان از شرکت Niscert کانادا
گواهی ثبت بین المللی تایید و نظارت بر غذا و دارو از FDA آمریکا
دارنده پروانه عضویت در انجمن صنفی مدیران مراکز دانش بنیان کشور
دارنده گواهی برند سبز

صنایع غذایی گلها اولین دارنده استاندارد نمک طعام در ایران می باشد. این مجموعه با تولید نمک کریستاله یددار که از بهترین معادن سنگ نمک ایران تهیه شده و در مجهزترین پالایشگاهها تصفیه شده و سپس یدیزه می شود در راستای تامین ید موردنیاز افراد جامعه نقش مهمی ایفا کرده چرا که از اولین و قدیمی ترین تولیدکننده های نمک به این شکل در کشور بوده است. صنایع غذایی گلها با تولید نمک تصفیه شده یددار در عین حال که در راستای تامین ید موردنیاز بدن و مقابله با بیماریهای ناشی از کمبود ید مانند گواتر گام برداشته ولی با هدف احترام به سلامت عمومی جامعه و مضرات مصرف بالای نمک، بر روی قوطی های نمک خود تاکید کرده که جهت حفظ سلامت خود نمک کم مصرف کنید.

مجتمع صنایع غذایی گلها اولین دارنده پروانه بسته بندی و استاندارد آرد سفید در ایران و مبتکر تولید سویای ریزدانه استاندارد در کشور می باشد.

همچنین این مجتمع اولین مبتکر طرح ضدعفونی و میکروب زدایی ادویه جات و چاشنی ها توسط اشعه گاما در سازمان انرژی اتمی است. محصول پس از تولید برای استریلیزاسیون به سازمان انرژی اتمی ارسال و با اشعه گاما پرتودهی و میکروب زدایی می شود و پس از تایید نهایی واحد کنترل کیفیت به بازار عرضه می گردد.

صنایع غذایی گلها بدلیل رعایت الزامات و اصول استاندارد و حفظ درجه بالای کیفیت در محصولات چندین سال متوالی به عنوان واحد نمونه استاندارد انتخاب شد. ضمن اینکه محبوبیت و رضایت طیف بالایی از مصرف کنندگان باعث شد تا به عنوان برند محبوب به انتخاب مصرف کنندگان در سالهای متوالی برگزیده شود.

کیفیت و رضایت مصرف کننده، اصلی ترین خط مشی همیشگی گلها بوده و هست. خلوص بالای محصولات، عطر و طعم منحصر بفرد و کیفیت درجه یک مواد اولیه از ویژگیهای منحصر بفردی است که مصرف کنندگان گلها را به مشتریانی وفادار و دائمی تبدیل کرده است.
رصد مداوم نظرات، سلایق و خواسته های مصرف کنندگان و به روز کردن بسته بندی ها طبق آخرین استانداردها و فناوری های روز دنیا و با در نظرگرفتن نیاز مشتریان همواره در اولویت برنامه های گلها بوده است.
بی تردید تا روزی که این مردم وفادار خاطرات شیرین خود را با عطر و طعم محصولات گلها رقم می زنند و همراه وفادار گلها هستند، صنایع غذایی گلها همچنان بر قله های افتخار می درخشد.