صفحه اصلی > محصولات

دال عدس

دال عدس یکی از حبوبات خوش مزه و پر از خواص مفیداست که می توان با آن سوپ و آش های خوشمزه تهیه کرد.بهتر است بدانید که دال عدس گیاهی است یکساله که ارتفاع آن بیش از ۳۰ سانتیمتر نیست . در واقع برگهای آن دارای ۶ تا ۱۴ برگچه می باشد که در انتهای آن پیچک قرار گرفته است. بدنیست بدانید که میوه آن غلاف کوچکی است و اغلب در هر غلاف ۱ تا ۳ دال عدس موجود است.

 

بهتر است بدانید که عدس دو نوع می باشد : عدس رسمی که دانه آن گرد و نسبتا درشت است و رنگ آن سبز مایل به زرد می باشد .عدس ریز یا عدس قرمز که دانه های آن ریز و به رنگ قرمز می باشد که دال عدس خوانده می شود.

 

جالب است بدانید که دال عدس رنگ نارنجی دارد و سرشار از بتاکاروتن پیش‌ساز ویتامین A می باشد و مصرف این غذا سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و برای قوه بینایی مفید می باشد. مورد مصرف دال عدس:بهتر است بدانید که از دال عدس در تهیه انواع سوپها و غذاها استفاده می شود و با آن غذاهای خوشمزه ای تهیه می شود.

 

خواص درمانی دال عدس:بدنیست بدانید که مصرف دال عدس برای دیابت مفید است.لازم به ذکر است که مصرف دال عدس برای افراد چاق یا مبتلا به چربی خون مفید است چرا که چربی خون را کنترل می‌ نماید

 

غذاهایی که با دال عدس می توان تهیه کرد:سوپ دال عدس که بسیار خوشمزه و پرخاصیت است.

دال عدس را در سبد غذای خود فراموش نکنید.محصولات مشابه